Skip to main content

Erkan Oğur'un Gençlik Yılları

Erkan Oğur ile şu anda halen ODTÜ Matematik bölümünde profesörlük görevini sürdüren Prof.Dr.Cem Tezer çocukluk arkadaşıymış. Cem Tezer kendi kişisel internet sayfasında bu resimleri yayınlamış.

Şu anda herbiri kendi alanlarında dünya çapında öneme sahip bu kişilerin gençken arkadaş olması da ilginç ve çok güzel bir rastlantı.

 Ahmet Aydoğan - Cem Tezer - Erkan Oğur


Cem Tezer - Ercüment Ortaçgil - Erkan Oğur

Cem Tezer - Ercüment Ortaçgil - Erkan Oğur

Comments

Popular posts from this blog

LaTeX'te Sunum Hazırlamak

Latex'i kullanarak projeksiyon cihazlarında sunulmaya yönelik çok güzel sunumlar hazırlamak mümkün olmaktadır. Oluşturulan dosya PDF olduğundan ve her işletim sisteminde (linux, mac os, unix, windows vs.) en azından bir tane PDF okuyucu program olduğundan, hazırlanan sunumların taşınabilirliği de azami seviyede olmaktadır. Tabi ki latex'in en üstün olduğu nokta olan mükemmel fontlar ve matematiksel denklem yazılımları latex'te hazırlanan sunumlar için de geçerli olmaktadır. Aşağıdaki linklerden indireceğiniz pakette örnek sunuma ait gerekli dosyaları bulabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz bana ulaşabilirsiniz.
Link : DROPBOX

Hazırladığım örnek sunumun slaytları şu şekilde:

2005 İzmir Depremi

Ekim 2005'te İzmirde orta düzeyin üzerinde bir deprem gerçekleşti. Bu her ne kadar basında fazla ilgi görmemiş olsa da, İYTE'de kalıcı hasarlar bırakmış bir depremdi. Şu anda Ekim 2009 dayız ve depremden ciddi ölçüde etkilenip zarar görmüş olan, Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümüne ait binaların deprem yönetmeliğine uygun olarak güçlendirilme  çalışmaları halen devam etmektedir.

Bu resimler o depremin ciddiyetinin boyutlarını gözler önüne sermektedir.