Skip to main content

Video Dersler

Yaklaşık iki sene önce birkaç derslik bir video dersler dizisi hazırlamıştım www.kodmanya.com için. O zamanlar blogspot altyapısını kullanarak hazırladığım site şimdi wordpress ile çalışıyor o yüzden derslerle ilgili yazıları yeniden güncelliyorum.

Dersler temel linux komutlarının kullanımı ve linuxta basit bir c programının nasıl derlenip çalıştırılabileceği ile iligli. Ayrıca bir iki küçük güzel örnek program da var. Derslere aşağıdaki kategori linkinden ulaşılabilir.

http://www.kodmanya.com/category/video-dersler/

(Ayrıca daha önceden lokalden göstermeye çalıştığım videoları şimdi tek tek youtube'e yükledim. Daha mantıklı olacak sanırım o şekilde. Playlist linki de budur http://www.youtube.com/playlist?list=PLB756B72BC370A4D3&feature=edit_ok)


Comments

Popular posts from this blog

LaTeX'te Sunum Hazırlamak

Latex'i kullanarak projeksiyon cihazlarında sunulmaya yönelik çok güzel sunumlar hazırlamak mümkün olmaktadır. Oluşturulan dosya PDF olduğundan ve her işletim sisteminde (linux, mac os, unix, windows vs.) en azından bir tane PDF okuyucu program olduğundan, hazırlanan sunumların taşınabilirliği de azami seviyede olmaktadır. Tabi ki latex'in en üstün olduğu nokta olan mükemmel fontlar ve matematiksel denklem yazılımları latex'te hazırlanan sunumlar için de geçerli olmaktadır. Aşağıdaki linklerden indireceğiniz pakette örnek sunuma ait gerekli dosyaları bulabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz bana ulaşabilirsiniz.
Link : DROPBOX

Hazırladığım örnek sunumun slaytları şu şekilde:

2005 İzmir Depremi

Ekim 2005'te İzmirde orta düzeyin üzerinde bir deprem gerçekleşti. Bu her ne kadar basında fazla ilgi görmemiş olsa da, İYTE'de kalıcı hasarlar bırakmış bir depremdi. Şu anda Ekim 2009 dayız ve depremden ciddi ölçüde etkilenip zarar görmüş olan, Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümüne ait binaların deprem yönetmeliğine uygun olarak güçlendirilme  çalışmaları halen devam etmektedir.

Bu resimler o depremin ciddiyetinin boyutlarını gözler önüne sermektedir.