Skip to main content

Google Chrome'da Blogspot Problemi

Blog olarak yine google ın bir servisi olan blogspotu kullanıyorum. Yeni tasarım şablonları arayüzüne geçtiğinden beridir google blogspotta tasarım sekmesinde yeni gadget ekle butonları çıkmıyordu. İlginç bir şekilde firefox'ta hiçbir problem yok.


Ben bu problemi ubuntu işletim sistemi ve google chrome tarayıcısı ile yaşadım o yüzden ayarlamalarımı firefox'ta gerçekleştiriyorum. Google'ın kendine ait iki hizmetinin birbiri ile bu şekilde bir uyumsuzluk göstermesi de gerçekten ilginç.


CHROME'DA GÖRÜNEN EKRAN
FIREFOX'TA GÖRÜNEN EKRAN
Comments

Popular posts from this blog

LaTeX'te Sunum Hazırlamak

Latex'i kullanarak projeksiyon cihazlarında sunulmaya yönelik çok güzel sunumlar hazırlamak mümkün olmaktadır. Oluşturulan dosya PDF olduğundan ve her işletim sisteminde (linux, mac os, unix, windows vs.) en azından bir tane PDF okuyucu program olduğundan, hazırlanan sunumların taşınabilirliği de azami seviyede olmaktadır. Tabi ki latex'in en üstün olduğu nokta olan mükemmel fontlar ve matematiksel denklem yazılımları latex'te hazırlanan sunumlar için de geçerli olmaktadır. Aşağıdaki linklerden indireceğiniz pakette örnek sunuma ait gerekli dosyaları bulabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz bana ulaşabilirsiniz.
Link : DROPBOX

Hazırladığım örnek sunumun slaytları şu şekilde:

2005 İzmir Depremi

Ekim 2005'te İzmirde orta düzeyin üzerinde bir deprem gerçekleşti. Bu her ne kadar basında fazla ilgi görmemiş olsa da, İYTE'de kalıcı hasarlar bırakmış bir depremdi. Şu anda Ekim 2009 dayız ve depremden ciddi ölçüde etkilenip zarar görmüş olan, Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümüne ait binaların deprem yönetmeliğine uygun olarak güçlendirilme  çalışmaları halen devam etmektedir.

Bu resimler o depremin ciddiyetinin boyutlarını gözler önüne sermektedir.